niedziela, 15 stycznia 2012

Stosik prawie fantastyczny.

Chciałam się pochwalić nowymi książkami z kilku powodów.

Powód A: Jest to chyba pierwszy post w historii, gdzie przeważają moje własne książki, zakupione przeze mnie.
Powód B: Są takie ładne.
Powód C: Nawalam z kilkoma recenzjami przez własne lenistwo oraz ogólne przeciwności losu.


Dwie pierwsze to część prezentów świątecznych.
1. "Bądź mistrzem ukrytego ja" Serge Kahili King. Książka o samopoznawaniu, rozwoju, o wielu "dziwnych" rzeczach. Nie przeczę, trzeba być niezwykle otwartym by móc z niej skorzystać. Autor napisał również "Hunę", którą już recenzowałam.
2. "Audrey Hepburn" Sean Hepburn Ferrer. Tej pani nie trzeba raczej przedstawiać, książki o niej też. Ja zakochuję się coraz bardziej, recenzja będzie na pewno. Prezent od Aliny.
Reszta to moje "fantastyczne" zakupy plus zdobycz biblioteczna.
3. "Aparatus" Andrzej Pilipiuk. Nieco odgrzane opowiadania pana Pilipiuka, jednak dla osłody Fabryka Słów dorzuciła kilka nowych...
4 i 5. "Piękna i dziwna opowieść o Percy Parker" oraz "Walka Światła i Mroku o Percy Parker" autorstwa Leanny Renee Hieber. Książka niemalże rok temu odkryta na jednej z dolnych półek w księgarni, jednak musiała poczekać na swoje miejsce na mojej półce. Obie części zakupione okazyjnie na Allegro. I jakie jest moje zdziwienie, że na blogach nic a nic o niej nie było! Ja to zmienię, ha.
6. "Wiedźma naczelna" Olga Gromyko. To już chyba ostateczny tom przygód Wolhy W. Rednej. Trochę szkoda, acz... Cała seria ma dziwną tendencję spadkową. Ale o tym później.
7. "Magia krwi" Anthony Husso. Po książkę pobiegłam jak tylko skończyłam recenzję u Moreni. Nadal mam dobre przeczucia.
8. "Hobbit" J.R.R. Tolkien. Kupiłam, ponieważ kiedyś miałam, ale gdzieś zniknęła oraz dlatego, że chciałam z nią zapoznać młodszego brata, a także sobie odświeżyć Tolkiena ogólnie. Myślę, że różnica pomiędzy odczuciami 13-latki (wtedy przeczytałam trylogię i Hobbita), a prawie 23-latki będzie spora. Choć kto wie, może nie?

11 komentarzy:

 1. Szczególnie moją uwagę przyciągają 3 pozycje z dołu :)
  Miłego czytania życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z pewną taką obawą czekam na Twoje wrażenia z "Magii krwi".:) A i o powieściach pani Heiber chętnie poczytam.Gdzieś mi kiedyś mignęły i nawet zainteresowały, ale kompletnie nie wiem, o czym są.;)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker" czeka na mojej półce i zamierzam wkrótce się za nią zabrać. :)
  Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesują mnie dwa przedostatnie tytuły książek. Z pewnością poczekam na Twoje recenzje, na ich temat. Tytuły mnie już zaintrygowały :)
  Miłego czytania!

  http://ksiazkinallii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja czekam na recenzję "Audrey Hepburn" i tych dwóch odsłon o o Percy Parker - coś jakby gdzieś kiedyś mi się o uszy obiło, ale kompletnie nie wiem, co co chodzi :)
  A Magia krwi niedługo i u mnie będzie w lekturze - będziemy porównywać wrażenia :)
  Ps. Hobbita chyba właśnie w tym wydaniu ma siostra - śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny stosik :D Z chęcią podebrałabym obie części autorstwa Pani Hieber, a także książkę Olgi Gromyko :) Miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Wiedźma naczelna" - jest też na mojej liście do zdobycia, koniecznie! Bardzo lubię opowiadania pana Pilipiuka. Czy doktor Skórzewski znów się w nich pojawia? To mój ulubiony bohater :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mimo, iż żadnego z wymienionych tytułów nie znam życzę przyjemnego czytania :) Stosik bardzo ładnie się prezentuje. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny stosik;) Żadnej z książek nie czytałam,więc z chęcią poznam ich recenzje.
  Miłego czytania;*

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgadzam się z powodem B ;) Ciekawi mnie Percy Parker może kiedyś sięgnę po nią ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...