poniedziałek, 5 października 2015

Zapowiedź książki: Aplikacja. Lauren Miller

Co się stanie, gdy życie ludzi zostanie zdominowane przez elektroniczne urządzenia osobiste? Gdy ich spersonalizowane telefony będą im podpowiadać, co powinni zjeść, w co się ubrać, gdzie pójść i z kim zaprzyjaźnić?

Oto czasy, w których wielki koncern Gnosis, następca firm Apple i Google, wprowadził na rynek najbardziej rewolucyjne narzędzie wszechczasów: aplikację na telefon Lux. Ten innowacyjny program optymalizuje podejmowanie decyzji przez użytkownika, biorąc pod uwagę jego dobro i preferencje osobiste, co ma dać najlepsze możliwe rezultaty.

16-letnia Rory uważa za oczywiste to, że aplikacja Lux stanowi klucz do zdrowego i szczęśliwego życia. Kiedy zostaje przyjęta do elitarnej Akademii Theden, wydaje się, że rysuje się przed nią przyszłość doskonała. Ale w tej idealnej, wymarzonej szkole pod gładką powierzchnią czai się coś złego. A potem Rory poznaje Northa, przystojniaka z miasta, który prowadzi życie outsidera i – o zgrozo! – nie korzysta z Luxa, co fascynuje dziewczynę. Wkrótce bohaterka zaczyna postępować wbrew rekomendacjom aplikacji – zaczyna słuchać głosu intuicji, którą nauczono ją ignorować. Ten wybór poprowadzi ją do odkrycia prawdy, której ani ona, ani nikt inny nie mógł się spodziewać.

PREMIERA 07.10.2015

Ze swojej strony szczerze mogę książkę polecić, jeżeli lubicie YA, czy klimaty dystopijne i inne. Niedługo recenzja!


5 komentarzy:

 1. Przyznam, że intryguje! Na pewno przeczytam :). W końcu technologia już nami rządzi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę Ci pożyczyć :). Jak na taką literaturę jest zaskakująco dobrze napisana.

   Usuń
 2. Książka zapowiada się ciekawie, porusza do czego nasze uzależnienie od komórek może doprowadzić. Muszę ją mieć w swojej biblioteczce! :)
  Szukając info o niej znalazłam konkurs, w którym można wygrać tę książkę! Ja biorę w nim udział, może wam też się przyda ten link https://www.facebook.com/Stylowi/photos/a.211480155616343.42162.208083029289389/826067627490923

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za link, może ktoś skorzysta :).

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...